Forma w Krakowie przez wyborami

Głównym z największych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest transport. Nasze województwa nie są przygotowane do tak dużego natężenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby samochodów na krajowych ulicach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych inwestycji które powinno podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i rozwój dróg trzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni elektryczną nitkę autobusów – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba cierpliwości.Majchrowski opinie
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również lepszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też autobusami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.