Krakow Restaurant

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Spośród szerokich wariantów, jakie proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie potrawy

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do makaronu. zobaczcie jaka fajna restauracja Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film