Pomocne nowości w stolicy małopolski

Wśród wielu stolic województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze sztuki i akademickim, ale też na wielu innych obszarach. Staje się obszarem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie do przodu.

Pozytywne zmiany w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego załatwiono w trakcie ostatniego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno wsparły rząd w tej materii środki EU, z których miasto chętnie czerpie. Dynamiczne postępowanie w obszarze uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że gmina wzbogaciła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne autobusy trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.

Liczne zmiany są niewidoczne dla typowego Krakusa. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami historie. Przeciętnemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w regionie za mało się robi. Natomiast miasto zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie gospodarki odpadami, budowie oraz unowocześnianiu siatki kanalizacyjnej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości konferencyjnych. Potencjał miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. Te miejsca inspirują turystów do odwiedzin.
Zapoczątkowane dzięki radnym projekty nie tyczą się jedynie samego centrum Krakowa, ale również są związane z całym województwem małopolskim. Zatem lepiej nie pomstować lecz dostrzec innowacje w które obrodził Kraków. Jacek Majchrowski co zrobił . Następne lata – o ile będzie możliwość zachowania tempa innowacji – umożliwią Krakowowi stać się prawdziwą stolicą małopolski.