Restaurants in Main Market

Dobra włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Bardziej wrażliwi konsumenci smakują mniej znane dania takie jak risotto, polentę i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w karcie można znaleźć też mniej typowe dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i dania z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować trunków. Obiad na włoską modę z całą pewnością powinien obejmować również trunek. Lampka alkoholu to dla Włocha norma. zobacz o restauracji Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako klasycznie włoska, musi posiadać różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film